Fizinio asmens bankrotas Europos Sąjungoje

Daugelis žmonių yra susipažinę su fizinio asmens bankroto ypatumais mūsų šalyje arba bent jau žino pagrindinius faktus. Tačiau reikėtų nepamiršti, kad šis procesas neapsiriboja vien tik Lietuva. Nors lietuviai bankrutuoti apsisprendžia vangiai, pasidomėti verta ir kitų šalių statistika. Nesvarbu kokia šalis, koks kontinentas, finansiniai sunkumai gali atsirasti ir paliesti bet kurios šalies gyventojus. Taigi, pats metas susipažinti su esminiais bankroto proceso ypatumai Europos Sąjungoje.

Fizinio asmens bankrotas

fizinio asmens bankrotas

Bene vienas svarbiausių dalykų, kurį reikia paminėti pirmiausiai, yra tas, kad fizinio bankroto praktika kitoje šalyse gali ypač stipriai skirtis nuo praktikos, taikomos Lietuvoje. Taip pat svarbu pabrėžti, kad laikas, kuomet kitos Europos Sąjungos šalys įsivedė fizinio asmens bankrotą, taip pat yra labai skirtingas: vienos iš jų tai padarė dar prieš 10 metų ar dar  seniau, kitos – palyginti visai neseniai. Štai, pavyzdžiui,  Lenkija šį įstatymą įsivedė tik 2009 metais, nors Lietuva, tik 2013.

Naudinga pasidomėti:

Latvija, Dž. Britanija ir Švedija – tai šalys, kurios artimos daugeliui lietuvių, tad pabandykime pasidomėti fizinio asmens bankroto procesu šiose šalyse.

Latvija

Viena svarbiausių dalykų, kurį reikia paminėti kalbant apie fizinio asmens bankroto procesą šioje šalyje yra tas, kad bankrutuoti asmuo gali tik tuo atveju, jei jo skolos yra didesnė nei 5000 eur. Akcentuoti reikia ir tai, kad bankrutuoti Latvijoje yra labai populiaru – statistika rodo, kad šiuo metu yra iškelta daugiau nei 6000 bankroto bylų. Atsižvelgiant į tai, kad šioje šalyje yra palankesnis reglamentavimas, nesunku suprasti, kodėl fizinio asmens bankroto Latvijoje siekia ir vis daugiau mūsų šalies gyventojų. Tačiau taip pat svarbu pabrėžti, kad dėl fizinio asmens bankroto bylos iškėlimo gali kreipti tik tie asmenys, kurių gyvenamoji vieta ar ekonominių interesų centras yra Latvija; ir asmuo čia gyvena ar dirba ne trumpiau nei 6 mėnesius iki tos dienos, kai kreipiamasi į teismą. Dar viena aplinkybė – veiksmas vyksta rašytinio proceso tvarka. Tai reiškia, kad asmeniui nereikia dalyvauti bankroto bylos posėdžiuose, o taip pat ir teismui priimant sprendimą. Bankroto administratorių šioje šalyje parenka teismas, atrankos būdu. Dar vienas aktualus dalykas – bylos trukmė. Reikia pastebėti, jog Latvijoje ji trunka priklausomai nuo skolų dydžio. Štai, pavyzdžiui, jei kola nėra didesnė nei 30 000 eur, bankroto byla netruk ilgiau nei 1 – erius metus; tuo tarpu jei skolos siekia nuo 30 000 iki 150 000 eur, procesas trunka 2 – ejus metu.

Kitoje šio tekto dalyje apžvelgsime šio proceso ypatumus Dž. Britanijoje bei Švedijoje.

Lietuvoje, sėkmingai vykdo savo veiklą UAB centrinis bankroto biuras LT. Jo vadovas ir bankroto administratorius yra įgyvendinęs ir užbaigęs ne vieną bankroto procesą ne tik įmonėms, bet ir fiziniams asmenims. Lietuviai gali skelbti bankrotą nepriklausomai nuo to, gyvena Lietuvoje ar dirba išvykę į užsienį. Svarbu atminti, kad bankrutuoti naudinga mūsų šalyje tik tada, jei skolos suma viršija 25 minimalius atlyginimus. Šiai dienai, ta suma siekia apie 9500 eurų. Suprantama, kad naudinga pasidomėti ir fizinio asmens bankroto kaina. Paspaudė nuorodą galėsite susipažinti su kainomis ir sąlygomis, kas tas kainas įtakoja.

Tiems, kurie domisi galimybe bankrutuoti Lietuvoje, gali susisiekti ir pasikonsultuoti nemokamai:

Tel. +37064511169 (taip pat galima pasiskambinti Viberunnamed programėle )

centrinisbankrotobiuras@gmail.com

Internetinis puslapis: Fizinioasmensbankrotas.info

Dirbame visoje LIETUVOJE

Adresai:

Vilniuje:  A.Vivulskio g. 7 – 414, LT 03162, Vilnius Darbo laikas: 9:00 – 18:00. Pirm – Penk.