Laivavedžių kursai Lietuvoje

Laivavedžių kursai: bendro pobūdžio informacija apie egzaminą

Visi puikiai žinome, kad nepriklausomai nuo to, kokius kursus pasirinksime, neišvengsime galutinio taško – egzamino. Pastarasis yra reikalingas  tam, jog būtų proga tinkamai įvertinti tai, ką išmokote ir galėtumėte gauti liudijimą apie sėkmingai baigtus mokymus. Belieka tik pridurti, jog laivavedžių kursai yra taip pat ne išimtis – nesvarbu, kokie mokymai bus pasirinkti: laivavedžių kursai Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ar bet kuriame kitame mieste, egzaminą laikyti teks. Na, o, kad laukiantis iššūkis keltų kuo mažiau nerimo, siūlome iš anksto susipažinti su bendro pobūdžio informacija apie egzaminą, kurį teks laikyti lankantiems laivavedžių kursus.

Bene pats svarbiausias dalykas, kurį reikia akcentuoti kalbant šia tema, yra toks: kaip iš tiesų yra vadinamas šis egzaminas ir kokia jo paskirtis? Kvalifikacijos egzaminas – žinių, reikalingų motorinio pramoginio laivo valdymui – būtent  turėtų skambėti atsakymas į šį klausimą.

Svarbu pabrėžti ir tai, jog asmuo, kuris nori laikyti šį egzaminą, turi pateikti prašymą. Tai galima padaryti keliais būdais: atsiųsti paštu, per pasiuntinį arba pačiam atvykti į instituciją, kuri priima šiuos prašymus.

Vis dėlto, būtina prabrėžti, jog prašymas yra vienas skvarbiusių dokumentų, tačiau tikrai ne vienintelis, kurį turi pateikti asmuo, norintis laikyti egzaminą. Be prašymo būtina pateikti ir: asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, sveikatos žinių atestavimo pažymėjimą, sveikatos patikrinimo medicininę pažymą, rinkliavos kvitas, dvi nuotraukos, aukštojo universitetinio ar jam prilygintojo mokslo diplomas, laivavedžių rengimo kursų baigimo pažymėjimas, laivavedžių kvalifikacijos tobulinimo kursų baigimo pažymėjimas  arba motorinio pramoginio laivo laivavedžio kvalifikaciją patvirtinantis dokumentas. Kaip matyti, kartu su prašymu turi būti pateikiama ir visa šūsnis dokumentų, todėl drąsiai galima teigti, jog šių dokumentų surinkimas yra ypač svarbus procesas, tam skirkite jam daug laiko ir atidumo.

Kaip jau minėjome, kartu su reikalingais dokumentais turi būti pateiktas ir rinkliavos kvitas. Tuo atveju, jei siekiate laikyti egzaminą pirmą kartą, rinkliavos dydis bus 17 eurų. Na, o, jei egzaminą norite perlaikyti, tokiu atveju rinkliava jūsų piniginę arba banko sąskaitą papildys 11 eurų. Belieka tik pridurti, jog kiekviena įmoka turi savo kodą, tad būkite atidūs.

Nežinote, kaip pildyti  prašymą? Daug žinių ir pastangų iš jūsų šis procesas nepareikalaus, kadangi internete galite rasti jau  paruoštą formą, o jums teks tik pateikti reikalingus duomenis. Laivavedziu kursai.

Šis egzaminas yra priskiriamas administracinėms paslaugoms.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *