Originalus natūralumas – mediniai aksesuarai

Originalus natūralumas – mediniai aksesuarai

Visi mėgstame pasipuošti, atrodyti dailiai ir išskirtinai. Vieni renkamės didelius blizgius aksesuarus, kiti tuo tarp ieškome kažko mažesnio, subtilesnio. Kartais norisi pabėgti nuo įprastinių brangiųjų metalų, nuo įvairiaspalvių akmenų, ir išsirinkti tai, kas mums yra artima ir miela.

Mediniai aksesuarai – ne tik spinduliuoja natūralumą, jie puošia ir džiugina akį. Mediniai karoliukai subtiliai atrodo suverti į apyrankę ar vėrinį ant kaklo. Medinės sąsagos papuoš vyriškų marškinių rankogalius. Ąžuolinė masyvi sagė tiks prie sunkių megztų ar vilnonių drabužių. O mažas medinis ženkliukas atrodys žavingai švarko ar švarkelio atlape.

originalus

Dažiausiai mediniai aksesuarai gaminami iš kietmedžio – ąžuolo, uosio, buko. Tiesa, vardan žaismingumo, kartais papuošalams naudojama ir, pavyzdžiui, beržo fanera. Klijuotos medienos sluoksniai žavingai atsiskleidžia kuriant reljefinius aksesuarus ir suteikia galutiniam produktui visiškai naują vaizdą.

Atskira medinių aksesuarų serija – raktų pakabukai. Juk visi tikimės, kad vienas mažas raktelis nepasimes rankinės tyruose. Tad jam ieškome dailaus pakabuko, kuris ne tik atliktų funkciją, bet ir atrodytų gražiai, stilingai. Tai gali būti medinė ąžuolo gilė, švelni šuns pėdutė arba širdutė, kurią liečiant atrodo, tarsi ji buvo ilgai gludinta jūros gelmėse.

Kalbant apie medinius raktų pakabukus, galima išsirinkti tokį, kuris ne tik gražiai atrodo, bet ir nuostabiai kvepia. Kas gali būti nuostabiau už natūralaus medžio kūrinį, praturtintą ekologiškais eteriniais aliejais? Paimtas į ranką ir sušildytas delne, jis skleis malonų aromatą. O rankinei jis atliks gaiviklio funkciją.

Artimi medžiui, natūralūs, taip pat kilę iš miško, yra raginiai papuošalai ir aksesuarai. Tiesa, jų taip pat būna kuo įvairiausių rūšių. Vieni meistrai ragą ima tiesiog kaip žaliavą, iš kurios išgauna į pradinę formą nepanašų galutinį produktą – pavyzdžiui, karoliuką. Kiti tuo tarpu, siekia išlaikyti rago formą, jo išorinį reljefą taip, kad ragas būtų atpažįstamas.

Ragas papuošaluose puikiai dera su natūralios odos detalėmis, kaip ir, žinoma, sidabriniais elementais. Dailiai atrodo raginės sąsagos ir sagės. Masyvi rago rožės sagė bus tas vienintelis pakankamas aksesuaras, kuriam nereikia papildinių. Raginiai auskarai itin tinka vyrams, o dailūs sidabru kaustyti kabokšliai papuoš ne tik archajinį stilių mėgstančias damas.

Mediniai bei raginiai aksesuarai populiarūs dar ir dėl to, kad jie dažniausiai yra kuriami vietinių meistrų. Tad turint specialių pageidavimų, vizijų, kurios dar neatsispindi jau sukurtuose produktuose, galima drąsiai susisiekti su patikusiu meistru ir susikurti savo išskirtinį medinį aksesuarą.